Witam serdecznie na mojej stronie internetowej „Monetarium Bydgoskie”. Jest to strona , która w zamyśle ma propagować szeroko rozumianą numizmatykę. Monety, banknoty, papiery wartościowe oraz inne numizmaty, są chętnie zbierane przez wielu młodych i starszych entuzjastów kolekcjonerstwa. Ale żeby swoje zbiory można było zaliczyć do uznanych kolekcji trzeba czasu, środków i przede wszystkim wiedzy. Czas jak to czas, przemija nam wszystkim w równym stopniu i nie mamy na to żadnego wpływu, ale każdy z nas kiedyś rozpoczynał swoją przygodę z numizmatyką. Środki to niestety w dzisiejszych czasach poważna bariera dla kolekcjonerów, a zbieranie numizmatów to niestety dosyć kosztowne hobby. Ale jak wiadomo nie od razu musimy posiadać w swojej kolekcji rzadkie okazy, kolekcje buduje się latami , i na początek wystarczy, że przeznaczymy na nasze zbiory niewielkie kwoty. Wiedza to osobny temat, tutaj nie można się spieszyć. Numizmatyka to wymagające hobby, aby sprawnie poruszać się w różnych epokach potrzebujemy doświadczenia, a tego nie można posiąść od razu. Właśnie ta strona i moja wiedza mają pomóc początkującym odnaleźć się w tym pięknym hobby. Numizmatyką zajmuję się od wielu lat, specjalizuję się w okresie II Rzeczpospolitej (1918 – 1945) oraz PRL-u (1952 – 1989), a także pasjonuje mnie działalność Mennicy Bydgoskiej za czasów Zygmunta III Wazy i jej wyroby, a w szczególności Orty. W kręgu moich zainteresowań, są nie tylko monety, ale również banknoty, medale, papiery wartościowe. Dlatego uznałem, że mogę podzielić się doświadczeniem i wiedzą, jaką udało mi się przez lata zdobyć od innych kolekcjonerów.

Na stronie „Monetarium Bydgoskie” przedstawiam również walory numizmatyczne, które będzie można kupić. Są to wyłącznie egzemplarze pochodzące z mojej kolekcji. Ale „Monetarium Bydgoskie” to nie jest sklep internetowy. Dlatego każdy będzie mógł negocjować ze mną cenę wybranego waloru.

Aby kolekcja żyła, potrzeba stałego dopływu nowych numizmatów, dlatego chętnie kupię ciekawe okazy monet, banknotów i innych numizmatów, jeżeli będą w kręgu moich zainteresowań i możliwości finansowych.

A więc zapraszam do przeglądania strony „Monetarium Bydgoskie” , brania aktywnego udziału w jej redagowaniu przez kontakt ze mną, oraz czerpania wiedzy z jej zawartości.

© Andrzej Borowicz

Kontakt


Dane Kontaktowe

Andrzej Borowicz
kom: 516 551 572
gg 52767019
email: kontakt@numibyd.pl

Copyright 2014 © Monetarium Bydgoskie

Wszelkie prawa zastrzeżone - Andrzej Borowicz