Podczas gali międzynarodowego konkursu numizmatycznego „Coin Constellation – 2015”, która miała miejsce w dniu 25 czerwca, przyznano Mennicy Polskiej trzy nagrody. Kategorie w jakich Mennica Polska została wyróżnione to :

„Moneta Klasyczna”

W tej kategorii M-P zdobyła pierwszą nagrodę za monetę pamiątkową „Polska Reprezentacja Olimpijska Soczi 2014” o nominale 200 złotych. Moneta została wykonana ze złota próby 900 i jej nakład wyniósł 2500 sztuk.

moneta
lupa

„Seria Roku”

M-P w tej kategorii uplasowała się na trzecim miejscu wraz z emitentem monety Centralnym Bankiem Republiki Armenii. Nagroda została przyznana za cykl monet „Najstarsze Drzewa Świata”. Seria ta, to cztery srebrne monety, na których znalazły się wizerunki takich drzew jak: Platan ze Skhtorahsen, Dąb Anielski, Sekwoja Olbrzymia Generał Sherman oraz Kasztanowiec Stu Koni.


moneta
lupa

moneta
lupa

„Oryginalna Technologia”

Za projekt monety w kształcie kostki M-P zostało przyznane trzecie miejsce. Jest to pierwszy na świecie taki projekt. Moneta została wybita na pamiątkę 10 rocznicy śmierci Jana Pawła II. Jej waga to 6,5 uncji wysokiej jakości srebra, nominał 25 dolarów nowozelandzkich. Nakład to 555 sztuk.


moneta
lupa

W skład międzynarodowego jury weszli: muzealnicy, aukcjonerzy, przedstawiciele stowarzyszeń numizmatycznych, autorzy publikacji zamieszczanych w pismach specjalistycznych. Monety zostały oceniane pod względem wizerunku wraz z ich szczegółowym opisem.Źródło: Mennica Polska S.A.

© Andrzej Borowicz

Kontakt


Dane Kontaktowe

Andrzej Borowicz
kom: 516 551 572
gg 52767019
email: kontakt@numibyd.pl

Copyright 2014 © Monetarium Bydgoskie

Wszelkie prawa zastrzeżone - Andrzej Borowicz