Mennica Polska przygotowała medale dla najlepszych drużyn europejskich, które wezmą udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Zawody te są organizowane przez EHF, i odbędą się w dniach 15 - 31 stycznia 2016 roku. W turnieju wystąpi 16 zespołów. Autorem medali jest Artur Gosiewski, jest on również autorem całej identyfikacji wizualnej mistrzostw.

Na awersie medali widnieje logotyp całego wydarzenia, który w połączeniu z nieregularnym kształtem krążka symbolizuje najlepsze cechy dyscypliny, jaką jest piłka ręczna. Rewers z kolei nawiązuje do mapy Polski, na której wyszczególniono cztery miasta będące gospodarzami EHF EURO 2016 oraz region Małopolski. Średnica medali to 8 cm, a każdy z nich waży 250 g. Mistrzowie otrzymają medale, które zostały pokryte 24 karatowym galwanicznym złotem. Wicemistrzowie srebrne, które powleczono srebrem próby 999, natomiast zdobywcy trzeciego miejsca nagrodzeni zostaną medalami wykonanymi z patynowanego tombaku. Zadbano również o nagrodę dla zdobywców czwartego miejsca, uważanego w sporcie za najgorsze. Otóż Mennica Polska wybiła medale również o średnicy 8 cm, ale zostały one posrebrzone i oksydowane. Dla wszystkich uczestników mistrzostw przygotowano pamiątkowe krążki o średnicy 6 cm, które zostały wykonane z patynowanego tombaku.

Mistrzostwa odbędą się w czterech lokalizacjach, w katowickim Spodku, Ergo Arenie, wrocławskiej Hali Stulecia i w krakowskiej Arenie.

Żródło i zdjęcia: Mennica Polska