Noc Muzeów 2016 w Polsce rozpoczęta !. Jest to impreza kulturalna polegająca na zwiedzaniu muzeów pod osłoną nocy. Jest to niepowtarzalna okazja na zwiedzanie wielu ciekawych miejsc na muzealnej mapie Polski. Bardzo często te miejsca są niedostępne na co dzień. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zainteresowanie zwykle jest bardzo duże, co generować może spore kolejki oczekujących na wejście do muzeów. Zapewniam jednak, że warto odczekać te kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, nocne zwiedzanie zapewnia niepowtarzalny klimat jakże odmienny od zwykłego dziennego spacerowania po muzealnych korytarzach.

Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w styczniu 1997 w Berlinie. W Polsce Noc Muzeów odbywa się co roku w majowy weekend, w okolicy 18 maja, w dniu tym bowiem obchodzimy od 1977 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów. Pierwsza Noc Muzeów w Polsce odbyła się w 2003 roku w Poznaniu, w kolejnym roku do organizatorów dołączyły Kraków i Warszawa. Obecnie Noc Muzeów świętuje się w większości muzeów w Polsce.

Moje rodzinne miasto Bydgoszcz, również organizuje szereg wspaniałych imprez. Możemy zwiedzić Exploseum, Muzeum Okręgowe, Spichrze, Wyspę Młyńską. Numizmatyków zainteresuje zapewne informacja, że Mennica Bydgoska organizuje nocne oprowadzanie gości, które rozpocznie się o godzinie 21.00 i będzie trwało do godziny 22.00. Impreza w Bydgoszczy ropoczyna się od godziny 17.00 14 maja (sobota).

© Andrzej Borowicz

Kontakt


Dane Kontaktowe

Andrzej Borowicz
kom: 516 551 572
gg 52767019
email: kontakt@numibyd.pl

Copyright 2014 © Monetarium Bydgoskie

Wszelkie prawa zastrzeżone - Andrzej Borowicz